Поради батькам

"Виховний процес - є процес, що постійно триває, і окремі деталі його розв'язуються в загальному тоні сім'ї, а загального тону не можна вигадати і штучно підтримувати. Загальний тон, шановні батьки, створюється вашим власним життям і вашою власною поведінкою. Найправильніші, найрозумніші, найпродуманіші педагогічні методи не матимуть жодної користі, якщо загальний тон вашого життя поганий. І, навпаки, тільки правильний загальний тон підкаже вам і правильні методи поводження з дитиною, і насамперед правильні форми дисципліни, праці, свободи, гри і, - авторитету". (А.С.Макаренко "Книга для батьків").
        Головною умовою успішного виховання дитини є сім'я. І не просто сім'я, а щаслива сім'я. ЇЇ не можна створити ані указом, ані примусом, жодними іншими засобами, крім духовних. Але виникає цей "палац щастя" - сім'я, не одразу, а поступово і значною мірою залежить від нас самих, наших взаємин один з одним, наших уподобань і прагнень, від того, що найбільше цінується у людському бутті.
        Які пріоритети у вашому житті? На якому місці серед них ваша дитина?
Майже у всіх сім'ях, які знайшли своє щастя, де панують теплі взаємини, батьки мали однакову систему цінностей. Як правило, перше місце в цій сім'ї займають проблеми життєвої етики: глибока релігійна віра і моральні принципи: любов і повага до батьків, пошанування предків, працелюбство, ствердження ідеалів добра, краси, гуманних стосунків, риси високого громадянства. Істинне щастя сім'ї полягає у її орієнтації - спочатку духовна сутність сім'ї, потім матеріальна. Бог, чоловік, діти. Це - основа. Інші пріоритети, звичайно, важливі, але ці три мають бути основними.
       З давних-давен народ помітив, що повноцінним виховання дітей буває лише в сім'ях, де першоосновою шлюбу є любов, повага, вірність, взаємодопомога. Доброзичливі стосунки між подружжям та їхнє гуманне ставлення до дітей та найстарших у родині - дідуся та бабусі, є найпершою запорукою становлення батьківського авторитету. Значний вплив на виховання дітей та зміцнення сімейних традицій має спільне святкування родинних урочистостей, християнських свят .  Великий вплив на емоційний та духовний розвиток дитини мають спільні подорожі, проведення дозвілля всією сім'єю на природі, де батьки і діти зайняті спільною діяльністю.